O klubu

Třanovičtí přespolní žraloci jsou amatérským běžeckým klubem založeným partou přátel na jaře roku 2015, když jsme chtěli svůj běh pro zábavu posunout na závodní úroveň a měřit síly s ostatními. Nejčastěji se naše účast ubírala na závody pořádané Prajzským BK Kravaře a jednoho jarního dne po běhu zámeckým parkem v Kravařích slovo dalo slovo a vznikl název Třanovičtí přespolní žraloci.

WP_20150614_11_05_01_Pro

Později se naše síly upínaly na delší asfaltové závody a okusili jsme několik půl maratonů (Bratislava, Ostrava). Pro mnohé z nás to nebylo úplně to pravé a z asfaltového povrchu jsme přesedlali na krosové a trailové (horské) závody jako například série Běhej Lesy. Roman a Láďa vyzkoušeli Střechu světa (11/2015), kde jsme poprvé okusili vzdálenost delší než 40km a převýšení cca 1800+.

Ročníky 2016 až 2018 byly bezprostředně trailové. Postavili jsme se poprvé jako tým na start B7 (Beskydská sedmička) jako dvojice a někdy i trojice stejně tak v případě H8 (Hostýnská osma).

H8_2017

V těchto ročnících jsme se také postavili na start štafet Craft Run Fest Ostrava, abychom úplně nezanevřeli na rychlost asfaltových závodů a zde brali asi nejcennější skalpy. V roce 2018 se také rodila finální myšlenka oficiálně založit tým pod spolkem Trail Running Team Třanovičtí přespolní žraloci, což se nám na Vánoce 2018 povedlo a nadělili jsme si takový malý dárek.

Někteří z nás absolvovali běžecké školy a projekty:

Martina Ochmanová byla v roce 2017 vybrána do projektu Sportisimo Hvězdy. Projekt pro začínající běžce, kde díky pravidelným tréninkům a konzultacím s trenérem zlepšujete své běžecké schopnosti.

Jirka, Roman a Martina absolvovali v roce 2017 běžeckou školu Milana Škorpila.

A co Ty? Jdeš do toho s námi?

Úspěchy týmu / členů:
• 2.místo v kategorii muži 40-49let Havířovská desítka 2015 – Roman Ochman