Popis akce

Celý den strávený na akci Třanovická desítka je připraven tak, aby si každý užil nejen sportovní aktivity, ale zejména příjemnou atmosféru, den s rodinou, kamarády a přáteli. Akce je organizována v centru obce Třanovice v prostoru u obecního úřadu, kde bude zázemí pro závodníky a společenská část - odpolední Radovánky - pásmo dětí ZŠ a MŠ Třanovice a v pozdějších odpoledních hodinách multižánrový kulturní festival MajFest. Po skvělé zkušenosti jsme ročník 2024 a jeho organizaci tj. prostor startu a cíle a také tratě pro dětské běhy umístili opět k prostoru registrací u OÚ. Více informací k organizaci prostoru a dopravy naleznete v části webu "Doprava a organizace". Pod záštitou obce Třanovice a v organizaci běžeckého klubu TRT Třanovičtí přespolní žraloci z. s. jsou připraveny zejména tyto aktivity:

Třanovická Desítka_final_smallHlavní závod 10 km a vrchol sportovní části dne. Běžci v několika kategoriích poběží krajinou povodí Stonávky v katastrech obcí Třanovice a Dolní Domaslavice 10 km závod. Trasu připravili zkušení běžci z TRT Třanovičtí přespolní žraloci. Pro ročník 2024 je připravena oblíbená méně náročná trailová trať z části vedená po asfaltových a z části po polních a lesních cestách jako v minulém ročníku. Budou připravena ocenění pro první 3 závodníky v každé z kategorií.

Vedlejší závod 5 km. Pro ročník 2024 jsme opět připravili velmi oblíbenou distanci 5 km, která se v minulém ročníku hned při své premiéře těšila velkému zájmu. Závod bude koncipován ve stejném profilu jako hlavní závod. Nebudou vyhlašovány kategorie, ale v cíli vyhlásíme 3 nejrychlejší ženy a 3 nejrychlejší muže.

Vedlejší závod 5 km - CANISCROSS. Vyslyšeli jsme velký zájem závodníků a závodnic a pro ročník 2024 jsme připravili běh s vašimi psy a fenkami v distanci 5 km. Závod se poběží na stejné trati jako vedlejší závod 5 km. Nebudou vyhlašovány kategorie, ale v cíli vyhlásíme 3 nejrychlejší ženy a 3 nejrychlejší muže.

Všechny závody bude měřeny profesionální technikou - čipové měření! Po vyhlášení výsledků také atraktivní ceny v tombole startovních čísel. 

Dětský běh_small

Dětské běhy budou vyhlášeny ve třech věkových kategoriích, připraven bude okruh o délce cca 400 m, přičemž starší a nejstarší děti poběží více okruhů. Všechny děti budou odměněny za účast. Dětské závody budou startovat 10:00 tj. před hlavním závodem i před pochodem. Užijí si tak vlastní vyhlášení výsledků a současně budou moci fandit svým favoritům a favoritkám při startu hlavního závodu. Děti nemají možnost registrace online, proto přijďte včas, aby se děti mohly zúčastnit.

 

Sportovní část dne bude zakončena vyhlášením výsledků hlavního závodu Třanovická desítka a následně tombolou startovních čísel o sympatické ceny. 

Po celou dobu bude v prostoru u obecního úřadu připraveno několik stánků s občerstvením, v zázemí komunitního centra jsou zdarma toalety.

Potřebujete další informace nebo nás chcete podpořit? Máte nápad, jak akci doplnit nebo vylepšit? Neváhejte se na nás obrátit - KONTAKTY.