Popis akce

Celý den strávený na akci Třanovická desítka je připraven tak, aby si každý užil nejen sportovní aktivity, ale zejména příjemnou atmosféru, den s rodinou, kamarády a přáteli. Akce je organizována v centru obce Třanovice v prostoru u obecního úřadu, kde bude zázemí pro závodníky a společenská část. Závodní část, tj. prostor startu a cíle a tratě pro dětské běhy budou připraveny u rybníka naproti obecního úřadu. Více informací k organizaci prostoru a dopravy naleznete v části webu "Doprava a organizace". Pod záštitou obce Třanovice a v organizaci bežeckého klubu TRT Třanovičtí přespolní žraloci z. s. jsou připraveny zejména tyto aktivity:

Třanovická Desítka_final_smallHlavní závod a vrchol sportovní části dne. Běžci v několika kategoriích poběží krajinou povodí Stonávky v katastrech obcí Třanovice a Dolní Domaslavice 10 km závod. Trasu připravili zkušení běžci z TRT Třanovičtí přespolní žraloci. Pro první ročník je připravena méně náročná trailová trať z části vedená po asfaltových a z části po polních a lesních cestách. Závod bude měřen profesionální technikou - čipové měření a pro závodníky budou připraveny jednak ceny pro první 3 v každé z kategorií, ale po vyhlášení výsledků také atraktivní ceny v tombole startovních čísel. Podrobnosti k závodu naleznete v části PROPOZICE.

Dětský běh_small

Dětské běhy budou vyhlášeny ve třech věkových kategoriích, připraven bude okruh okolo rybníka o délce cca 400 m, přičemž starší a nejstarší děti poběží více okruhů. Všechny děti budou odměněny za účast. Dětské závody budou startovat 10:00 tj. před hlavním závodem i před pochodem. Užijí si tak vlastní vyhlášení výsledků a současně se budou moci zúčastnit pochodu nebo fandit svým favoritům a favoritkám při startu hlavního závodu. Děti nemají možnost registrace online, proto přijďte včas, aby se děti mohly zúčastnit. Více informací naleznete v části PROPOZICE.

 

Třanovický pochod smallPochod bude z části veden po trati závodu, ale svou délkou (cca 5 km) i svým profilem je vytvořen tak, aby se mohli účastnit rodiny s dětmi nebo senioři. Na brusle se trať nehodí a žádáme účastníky, aby si nebrali na trasu pochodu jízdní kola, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím nebo nehodám na trati. Aby byla trať zajímavá především pro děti a v cíli si vysloužily malou odměnu, budou po trati pochodu umístěny kontrolní body, na kterých obdrží účastníci potvrzení (razítko) do účastnické karty. Karty budou k dispozici na místě registrace a vydávána bude dětem do 15ti let. Použití účastnické karty je omezeno na 1 kartu na 1 dítě a je dobrovolné. Bez vyplněné karty však nebude dítěti v cíli vydána odměna :-) Více informací naleznete v části PROPOZICE.

Sportovní část dne bude zakončena vyhlášením výsledků hlavního závodu Třanovická desítka a následně tombolou startovních čísel o sympatické ceny. Tímto okamžikem však končí pouze sportovní část, protože od 15:00 bude zahájen IX. ročník multižánrového festivalu MAJ FEST.

Po celou dobu bude v prostoru u obecního úřadu připraveno několik stánků s občerstvením, v zázemí komunitního centra jsou zdarma toalety a v části ZŠ Třanovice budou pro závodníky k dispozici sprchy.

Potřebujete další informace nebo nás chcete podpořit? Máte nápad, jak akci doplnit nebo vylepšit? Neváhejte se na nás obrátit - KONTAKTY.

 

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.