Popis akce

Celý den strávený na akci Třanovická desítka je připraven tak, aby si každý užil nejen sportovní aktivity, ale zejména příjemnou atmosféru, den s rodinou, kamarády a přáteli. Akce je organizována v centru obce Třanovice v prostoru u obecního úřadu, kde bude zázemí pro závodníky a společenská část. Závodní část, tj. prostor startu a cíle a tratě pro dětské běhy budou připraveny u rybníka naproti obecního úřadu. Více informací k organizaci prostoru a dopravy naleznete v části webu "Doprava a organizace". Pod záštitou obce Třanovice a v organizaci bežeckého klubu TRT Třanovičtí přespolní žraloci z. s. jsou připraveny zejména tyto aktivity:

Třanovická Desítka_final_smallHlavní závod a vrchol sportovní části dne. Běžci v několika kategoriích poběží krajinou povodí Stonávky v katastrech obcí Třanovice a Dolní Domaslavice 10 km závod. Trasu připravili zkušení běžci z TRT Třanovičtí přespolní žraloci. Pro druhý ročník je připravena podobně profilovaná méně náročná trailová trať z části vedená po asfaltových a z části po polních a lesních cestách jako v prvním ročníku. Závod bude měřen profesionální technikou - čipové měření a pro závodníky budou připraveny jednak ceny pro první 3 v každé z kategorií, ale po vyhlášení výsledků také atraktivní ceny v tombole startovních čísel. 

Dětský běh_small

Dětské běhy budou vyhlášeny ve třech věkových kategoriích, připraven bude okruh okolo rybníka o délce cca 400 m, přičemž starší a nejstarší děti poběží více okruhů. Všechny děti budou odměněny za účast. Dětské závody budou startovat 10:00 tj. před hlavním závodem i před pochodem. Užijí si tak vlastní vyhlášení výsledků a současně se budou moci zúčastnit pochodu nebo fandit svým favoritům a favoritkám při startu hlavního závodu. Děti nemají možnost registrace online, proto přijďte včas, aby se děti mohly zúčastnit.

 

Třanovický pochod smallPochod bude svou délkou (cca 5 km) i svým profilem vytvořen tak, aby se mohli účastnit celé rodiny s dětmi nebo senioři. NOVINKA: start pochodu je nově po závodu, aby si mohli účastníci závodu vychutnat pochod a také aby si návštěvníci mohli užít start i doběh závodu. Na brusle se trať nehodí a žádáme účastníky, aby si nebrali na trasu pochodu jízdní kola, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím nebo nehodám na trati. Aby byla trať zajímavá především pro děti a v cíli si vysloužily malou odměnu, budou po trati pochodu umístěny kontrolní body, na kterých obdrží účastníci potvrzení (razítko) do účastnické karty. Karty budou k dispozici na místě registrace a vydávána bude dětem do 15ti let. Použití účastnické karty je omezeno na 1 kartu na 1 dítě a je dobrovolné. Bez vyplněné karty však nebude dítěti v cíli vydána odměna :-) 

Sportovní část dne bude zakončena vyhlášením výsledků hlavního závodu Třanovická desítka a následně tombolou startovních čísel o sympatické ceny. 

Po celou dobu bude v prostoru u obecního úřadu připraveno několik stánků s občerstvením, v zázemí komunitního centra jsou zdarma toalety.

Potřebujete další informace nebo nás chcete podpořit? Máte nápad, jak akci doplnit nebo vylepšit? Neváhejte se na nás obrátit - KONTAKTY.